Porady i blog

02.07.2024

Jak pozbyć się zmechaceń z odzieży? Co robić, by ubrania mniej się niszczyły?

Każda tkanina, bez względu na jakość czy cenę zakupu, z czasem się starzeje, blaknie i… mechaci. Nic bardziej nie odbiera uroku dobrze przemyślanej stylizacji niż te drobne kuleczki. Sprawiają one, że odzież wygląda na starą i znoszoną, nawet jeśli założona była tylko kilka razy. Zmechacenia to zerwane i splątane ze sobą włókna materiału, które powstają przez pocieranie się fragmentów tkaniny o siebie nawzajem. Dlatego właśnie najczęściej spotykamy je w miejscach, takich jak pachy, wewnętrzna strona ud, mankiety czy okolice talii, o które ociera się sezonowa odzież wierzchnia.

15.11.2023

Pranie kurtek zimowych

Nadeszła jesień, a wraz z nią chłodne dni. Mimo że w ciągu dnia słońce potrafi nas jeszcze rozpieszczać swoimi promieniami, to kiedy tylko zajdzie, odczuwamy przenikliwe zimno.
Jesień to czas, kiedy „przepraszamy się” z naszymi ciepłymi kurtkami, które do tej pory schowane były gdzieś głęboko w szafie. Często bywa tak, że zanim otulą nas one przed chłodem, należałoby je odświeżyć. Rozróżniamy kilka rodzajów kurtek. Materiały, z których są wykonane, wymagają dedykowanych im form czyszczenia. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na pytanie:

Jak odświeżyć kurtkę, aby jej nie zniszczyć?

22.03.2023

Jak prać koc? W jakiej temperaturze? Dowiedz się wszystkiego o praniu koców z różnych materiałów!

Odpowiednie dbanie o koc sprawi, że będzie on nam służył przez długie lata i nie straci swoich walorów estetycznych. Jak prać koc? To zależy, z jakiego materiału został wykonany.

22.03.2023

Jak odkamienić pralkę? Domowe sposoby i produkty do odkamieniania

Podpowiadamy w nim, jak dbać o pralkę, by służyła Ci jak najdłużej oraz kompleksowo opisujemy proces odkamieniania z użyciem specjalnych dedykowanych do tego produktów oraz przy użyciu ekologicznych i tanich domowych sposobów.

13.02.2023

Jak wyczyścić pralkę? Domowe sposoby i produkty ułatwiające mycie pralki

Jak wyczyścić pralkę, aby zrobić to zarówno bezpiecznie, jak i skutecznie, najlepiej bez uciekania się do silnych detergentów i ponoszenia dodatkowych kosztów?

13.02.2023

Jak prać ubrania - w ilu stopniach i jak często je prać?

Czy wiesz, jak prawidłowo prać ubrania, aby jak najdłużej się nimi cieszyć i jednocześnie skutecznie dopierać zabrudzenia różnego typu? Jak nie narazić ich na zafarbowanie czy skurczenie się?

26.01.2023

Płyn do prania - jak używać, ile i gdzie go wlewać? Rodzaje płynów do prania

Płyn do prania to coraz popularniejszy środek wykorzystywany do czyszczenia tekstyliów. Przemawiają za nim proste dozowanie, wydajność, uniwersalność zastosowania oraz łatwość rozpuszczania się w wodzie, a co za tym idzie wnikania we włókna tkanin i dopierania wielu różnych zabrudzeń.